Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakłamana historia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zakłamana historia (70 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z tym artykułem

  1. tak (45 głosów [64.29%])

    Procent z głosów: 64.29%

  2. Głosowano nie (25 głosów [35.71%])

    Procent z głosów: 35.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

lordV.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko - nie mam zamiaru polemizować nad prawdziwością książek typu "Zakazana archeologia". Specem od archeologii, ani historii nie jestem. Lubię za to zadawać pytania i doczytywać sobie w różnych źródłach o danej tematyce. Czy te znaleziska są prawdziwe, czy nie - myslę, że czas pokaże. Poza tym wiele rzeczy, które dzisiaj budza śmiech jutro moga okazać się prawdą. Tak więc nie negujmy tego, że ktoś ma inne zdanie. A poza tym sam napisałeś, że "nauka od pseudonauki różni się tym, że ta pierwsza bada wszystkie dowody w sprawie, zanim wyda jakiś wyrok, a ta druga bierze wyrwane fragmenty z historii np. jakiś ślad odnaleziony gdzieś w dalekim kraju i ogłasza z pełnym przekonaniem, że odnaleziono dowód na poparcie jakiejś teorii." I o to mi chodzi - szukajmy dowodów. Ja wierzę, że w oficjalnej wersji historii jest jak jest, wcale nie oznacza, że mogło być inaczej. A to, że zaczynamy zadawać pytania, zastanawiać się, drążyć temat, świadczy, że chcemy właśnie znaleźć te dowody.
Dzisiaj taki Daeniken, czy Cremo mogą się wydawać oszołomami, ale za parę lat środowisko naukowe może się przychylić do ich teorii (np. na skutek nowych odkryć).
  • 0

#47

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z archeologicznych zapisów wynika, że nie znaleziono w nich żadnych sarkofagów ani mumni.


Mylisz się, w piramidzie Cheopsa jest sarkofag. Wygląda on tak

Dołączona grafika

W piramidzie Chefrena też jest sarkofag.
http://pl.wikipedia....ramida_Chefrena

W piramidzie Mykerinosa też jest sarkofag. http://pl.wikipedia....mida_Mykerinosa

Ale to pewnie nie ma znaczenia, bo liczy się teraz nowo wyciągnięta teoria o tym, że piramidy były elektrowniami. Więc kto by się przejmował takimi szczegółami jak metody budowy piramid albo tym gdzie znajdują się mumie i sarkofagi.

Co do mumii i grobowców, to większość grobowców znajduje się w dolinie królów, a najwięcej mumii odnaleziono w dolinie złotych mumii.

Dzisiaj taki Daeniken, czy Cremo mogą się wydawać oszołomami, ale za parę lat środowisko naukowe może się przychylić do ich teorii (np. na skutek nowych odkryć).


Wiele z twierdzeń Danikena to nieprawda i nie zostanie one potwierdzone bo juz dzisiaj wiadomo że są oczywistym kłamstwem. Teorie Danikena zostały dobrze wypunktowane w książce "Z powrotem na ziemię" fragmenty tej publikacji można łatwo w internecie znaleźć. A jest to książka wartościowa bo napisana przez czołowych polskich egiptologów.
Żeby była jasność-nie twierdzę że wszystko co pisze Daniken to kłamstwo (ewentualnie brak wiedzy, błędy) ale znaczna część jego książek jest sprzeczna z rzeczywistością.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 06.02.2012 - 17:22

  • 0



#48

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko są teorie, które mówią, że Sfinks oraz piramidy w Egipcie, jak również piramidy w Ameryce południowej są dużo starsze niż obecnie sądzimy. To że teoria Daenikena Cię nie przekonuje jest całkiem zrozumiałym ale spójrz na dowody, które przedstawił Cremo w zakazanej archeologii.
Są bardzo ciekawe.

Dzisiaj nie potrafilibyśmy ani wybudować piramid ani wybudować Sfinksa - tym bardziej takiego, który by się tyle tysięcy lat utrzymał. Technologie użyte przy budowie murów w Ameryce południowej lub Egipcie wyprzedzają nasze dzisiejsze możliwości. Jedno jest pewne ani piramid ani sfinksa nie wybudowali ludzie, którzy prymitywni jak obecna nauka sądzi. To musiała być rozwinięta cywilizacja.

Zresztą zastanawialiście się kiedyś na temat biblijnego Noe? Jak to na rozkaz Boga zabrał na swoją arkę zwierzęta i uchronił je przed powodzią? Być może nasi prymitywni przodkowie opisali taką oto historię Naukowcy odkryli, że dojdzie do wielkiej katastrofy. Zainicjowali program w celu uratowania cywilizacji o kryptonimie N.O.E. (no co? W Końcu dzisiaj mamy N.A.S.A.) by zbudować ogromną arkę wyposażoną w fabrykę klonowania w której należy zgromadzić kod DNA każdego żywego organizmu, a następnie po katastrofie przywrócić planecie życie?

Być może ARKA to nazwa statku kosmicznego na którym przylecieliśmy na ziemie? Być może to statek, który pływał po zalanym lądzie.

Kto wie bracie? Fajnie mieć otwarte opcje raz bo świat się taki ciekawszy wydaje, a dwa bo skąd wiemy, że tak nie było? Te historie się z gwiazdki nie wzięły ale po przekazywaniu ich z ust do ust przez pokolenia głuchy telefon sprawił, że ich sens i forma się zatraciły.
  • 0

#49

Dragwen.
  • Postów: 136
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Striker, skłoniłeś mnie do rozkmin.
Doszedłem do wniosku że Adam i Ewa mogli w rzeczywistości być kosmitami [tą 'ludzką' blond rasą, nie pamiętam już nazwy] a bóg to po prostu ich 'władca, generał czy co'. Ci widząc zgraje podobnych sobie, jednak w epoce kamienia łupanego czy jakiejś tam postanowili się zabawić i.. efekty widzimy m.in w wiarze chrześcijańskiej.
Poza tym kolejny 'dowód nie dowód' z biblii - Przed Noem ludzie żyli około 950 lat, czyż to nie prowadzi do tego, że zostało sztucznie spowodowane (tak długa żywotność)? --> tamtejsi ludzie byli bardziej rozwinięci technologicznie niż my --> kataklizm! Potop! Arka Noego!--> dowody cywilizacji częściowo marnieją (takie kolosy jak piramidy jakoś trwają) --> ludzie jednak pamiętają, ale się w rozwoju swoi,ście cofają --> przekazują 'wieści' wnukom i prawnukom --> efekt głuchego telefonu --> Stary Testament --> Chrześcijaństwo :)
Jest jeszcze opcja, że ta długa żywotność to tylko bajki..

Ale.. Ale w takim razie ta Arka Noego z powyższego posta powinna w sumie gdzieś na Ziemi być..

PS: teoria wyssana z palca - Jest pod piramidą! Ktoś tu wspominał o tym że piramida jest wierzchołkiem czegoś większego, co może być swoistym DOKIEM.

Użytkownik Dragwen edytował ten post 06.02.2012 - 19:45

  • 0

#50

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dragwen może była na orbicie?

Dowody są obejrzyj zakazaną archeologię. Oni tam dosyć wyraźnie przedstawiają dowody.

Moim ulubionym dowodem jest starożytne miasto Mohenjo-daro i starożytna księga Mahabharata, która opisuje pre-starożytne zaawansowane cywilizacje na ziemi. Nie wiem czy wiecie ale na pustyni egipskiej czasem znajdowane są miejsca w których piasek zamienił się w brudne szkło. Szkło te ma ślady promieniowania podobnie jak miasto Mohenjo-daro, w którym dodatkowo cienie ludzi trzymających się jeszcze za ręce wpalone są w ulice. Przyczyna znajduje się właśnie w księdze Mahabharata i opisuje straszną wojnę pomiędzy Atlantydami (europejczykami), a Hidusami (azjatami), w której wykorzystywano maszyny latające o napędzie grawitacyjnym, latano w kosmos albo zrzucano bomby atomowe. Skąd oni to wiedzieli 5000 lat temu? Albo jasnowidz im powiedział albo legenda o tym opowiadała.
  • 0

#51

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylisz się, w piramidzie Cheopsa jest sarkofag. Wygląda on tak

Dołączona grafika

W piramidzie Chefrena też jest sarkofag.
http://pl.wikipedia....ramida_Chefrena

W piramidzie Mykerinosa też jest sarkofag. http://pl.wikipedia....mida_Mykerinosa


Witajcie,

Wszystko, na jakiej podstawie sądzisz że jest to sarkofag?
  • 1

#52

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z archeologicznych zapisów wynika, że nie znaleziono w nich żadnych sarkofagów ani mumni.


Mylisz się, w piramidzie Cheopsa jest sarkofag. Wygląda on tak

Dołączona grafika

W piramidzie Chefrena też jest sarkofag.
http://pl.wikipedia....ramida_Chefrena

W piramidzie Mykerinosa też jest sarkofag. http://pl.wikipedia....mida_Mykerinosa

Ale to pewnie nie ma znaczenia, bo liczy się teraz nowo wyciągnięta teoria o tym, że piramidy były elektrowniami. Więc kto by się przejmował takimi szczegółami jak metody budowy piramid albo tym gdzie znajdują się mumie i sarkofagi.

Co do mumii i grobowców, to większość grobowców znajduje się w dolinie królów, a najwięcej mumii odnaleziono w dolinie złotych mumii.

Dzisiaj taki Daeniken, czy Cremo mogą się wydawać oszołomami, ale za parę lat środowisko naukowe może się przychylić do ich teorii (np. na skutek nowych odkryć).


Wiele z twierdzeń Danikena to nieprawda i nie zostanie one potwierdzone bo juz dzisiaj wiadomo że są oczywistym kłamstwem. Teorie Danikena zostały dobrze wypunktowane w książce "Z powrotem na ziemię" fragmenty tej publikacji można łatwo w internecie znaleźć. A jest to książka wartościowa bo napisana przez czołowych polskich egiptologów.
Żeby była jasność-nie twierdzę że wszystko co pisze Daniken to kłamstwo (ewentualnie brak wiedzy, błędy) ale znaczna część jego książek jest sprzeczna z rzeczywistością.



Jeżeli nie ma w nim mumi nie jest sarkofagiem, ten pojemnik służył innym celom, jakim, nie wiem, nikt nie wie.

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 06.02.2012 - 23:29

  • 0

#53

Dragwen.
  • Postów: 136
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jeśli na tych ściankach są jakieś hieroglify to kto wie.. jak patrze na zdjęcie wydaje mi się, że są ale zamazane.
Może i to sarkofag, a może to tam była jakaś 'bateria' jeśli piramidy były elektrowniami ;]
Właśnie, jeśli już ten kształt chyba do czegoś służył.. skupiał energię na czubku i wysyłał w przestrzeń..

Ta teoria o 'wcześniej ucywilizowanej ziemi' zaczyna strasznie mnie wciągać..
  • 0

#54

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Striker, skłoniłeś mnie do rozkmin.
Doszedłem do wniosku że Adam i Ewa mogli w rzeczywistości być kosmitami [tą 'ludzką' blond rasą, nie pamiętam już nazwy] a bóg to po prostu ich 'władca, generał czy co'. Ci widząc zgraje podobnych sobie, jednak w epoce kamienia łupanego czy jakiejś tam postanowili się zabawić i.. efekty widzimy m.in w wiarze chrześcijańskiej.
Poza tym kolejny 'dowód nie dowód' z biblii - Przed Noem ludzie żyli około 950 lat, czyż to nie prowadzi do tego, że zostało sztucznie spowodowane (tak długa żywotność)? --> tamtejsi ludzie byli bardziej rozwinięci technologicznie niż my --> kataklizm! Potop! Arka Noego!--> dowody cywilizacji częściowo marnieją (takie kolosy jak piramidy jakoś trwają) --> ludzie jednak pamiętają, ale się w rozwoju swoi,ście cofają --> przekazują 'wieści' wnukom i prawnukom --> efekt głuchego telefonu --> Stary Testament --> Chrześcijaństwo :)
Jest jeszcze opcja, że ta długa żywotność to tylko bajki..

Ale.. Ale w takim razie ta Arka Noego z powyższego posta powinna w sumie gdzieś na Ziemi być..

...


Słyszeliście o Teorii Hovinda - pastor Dr Kent Hovind - uważa on, że przed Potopem ludzie i dinozaury żyły razem. Wielkość dinozaurów wiek ich a też wiek i wielkość ludzi nie była przypadkowa. Ludzie wtedy żyli setki lat, mierzyli min. 3 metry wysokości. Panował wtedy inny klimat niż obecnie znamy. Ziemia posiadała bardzo duże stężenie tlenu, co powodowało we wszystkich stworzeniach na ziemii ich rozmiary i długie życie. Obecnie wszelkie urazy np. sportowców leczy się w komorach tlenowych, za pomocą tlenu szybciej goją się rany. Ziemia zawdzięczała takie warunki skorupą unoszącego się lodu nad ziemią. Jeżeli ktoś ma czas, niech obejrzy - wykład trwa 2h -



jeśli na tych ściankach są jakieś hieroglify to kto wie.. jak patrze na zdjęcie wydaje mi się, że są ale zamazane.
Może i to sarkofag, a może to tam była jakaś 'bateria' jeśli piramidy były elektrowniami ;]
Właśnie, jeśli już ten kształt chyba do czegoś służył.. skupiał energię na czubku i wysyłał w przestrzeń..

Ta teoria o 'wcześniej ucywilizowanej ziemi' zaczyna strasznie mnie wciągać..


Piramida była wielką baterią - wyjaśnia ten temat film Kod Piramid - zgadzam się z tym.

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 06.02.2012 - 23:50

  • -1

#55

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie ma w nim mumi nie jest sarkofagiem, ten pojemnik służył innym celom, jakim, nie wiem, nikt nie wie.

Co to za argument? Nie ma mumii, to nie jest sarkofagiem? Jaja sobie robisz?

Egipt w swojej historii był nieraz najeżdżany i plądrowany. Piramidy tez okradano. Robili to nawet sami Egipcjanie. Piramidę Cheopsa ogołocono nawet z pokrywającej ją pierwotnie białej wapiennej licówki. A Ty chciałbyś znaleźć w środku mumię...

Swoją drogą wewnętrzne wymiary sarkofagu świetnie pasują do gabarytów człowieka: 2,0 x 0,7 x 0,9 m.
  • 0



#56

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mimo zadziwiających odkryć naga prawda wygląda tak, że początki dziejów Egiptu pozostają w zasadzie nieznane i stanowią białą plamę. Nie jest więc możliwe wyjaśnienie, w jaki sposób były oświetlane kilometry podziemnych przejść i komór pod płaskowyżem Gizy, przy czym jest pewne, że musiały być jakoś oświetlone, chyba że starożytni mieli zdolność widzenia w ciemnościach. To samo dotyczy wnętrza Wielkiej Piramidy- egiptolodzy zgadzają się, że nie stosowano płonących pochodni, ponieważ w takim przypadku sufity byłyby okopcone.


Z tego, co obecnie wiemy o podziemnych przejściach pod płaskowyżem z piramidami, wynika, że istnieje tam prawdopodobnie co najmniej 5 kilometrów korytarzy, które sięgają na 10 d0 12 pięter w dół, poniżej poziomu gruntu. Zarówno Księga Umarłych jak i Teksty Piramid wspominają o „Twórcach Światła”, co może odnosić się do ludzi odpowiedzialnych za oświetlenie podziemnych pomieszczeń.


Jamblich podaje fascynujący opis, który odkryto w jednym z bardzo starych egipskich papirusów przechowywanych w meczecie w Kairze. Była to część historii nieznanego autorstwa pochodzącej z 100 roku p.n.e., która dotyczy grupy ludzi, którym udało się wejść do podziemnych komór pod Gizą w celach badawczych. Oto jak opisali swoje przeżycia:


?Weszliśmy do komory. Kiedy weszliśmy, komora automatycznie rozświetliła się światłem napływającym z cienkiej tuby grubości ręki człowieka [około 15cm] stojącej pionowo w narożniku. Kiedy zbliżyliśmy się do tuby, zaczęła świecić jaśniej… niewolnicy przestraszyli się i uciekli w kierunku, z którego przyszliśmy! Kiedy dotknąłem jej, zgasła. Robiliśmy wszystko, żeby tuba zaświeciła znowu, ale nie dostarczyła już więcej światła. W niektórych komorach tuby działały , a w innych nie. Rozbiliśmy jedną z tub i wypłynęła z niej ciecz w postaci szeregu srebrzystych koralików, które toczyły się szybko po podłodze i równie szybko znikały w jej szczelinach (rtęć)?.


Z upływem czasu tuby powoli przygasały i kapłani wyjmowali je i składali w podziemnej piwnicy specjalnie do tego celu zbudowanej na południowy wschód od płaskowyżu. Wierzyli, że świetlne tuby zostały stworzone przez wielbionego przez nich Imhotepa, który kiedyś wróci i sprawi, że znowu będą działały?.

Jeżeli nie ma w nim mumi nie jest sarkofagiem, ten pojemnik służył innym celom, jakim, nie wiem, nikt nie wie.

Co to za argument? Nie ma mumii, to nie jest sarkofagiem? Jaja sobie robisz?

Egipt w swojej historii był nieraz najeżdżany i plądrowany. Piramidy tez okradano. Robili to nawet sami Egipcjanie. Piramidę Cheopsa ogołocono nawet z pokrywającej ją pierwotnie białej wapiennej licówki. A Ty chciałbyś znaleźć w środku mumię...

Swoją drogą wewnętrzne wymiary sarkofagu świetnie pasują do gabarytów człowieka: 2,0 x 0,7 x 0,9 m.


W piramidzie Cheopsa jest tylko ten jeden artefakt. W innych piramidach były sarkofagi i mumie, nie zaprzeczam.

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy egipskim sarkofagiem a tym artefaktem ?
http://www.vlo.gliwi...sw&co=wizerunek

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 07.02.2012 - 00:18

  • 0

#57

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ

Opanuj sie ze swoimi postami. Wcale nie pomagasz tylko siejesz zamęt skręcając zbyt wiele teori w jedna. Po co trudzisz się udowadniając że nie jest to sarkofag? Niech oni podadza argument za tym że jest. Jestem ciekaw. Podstawa dyskusji to słuchanie by móc wyciągnąć wnioski i zdać odpowiednie pytanie.

Tak więc nadal czekam na odpowiedź. Dlaczego twierdzicie Panowie że to jest sarkofag na zwłoki?

Użytkownik broszatan edytował ten post 07.02.2012 - 00:38

  • 0

#58

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy egipskim sarkofagiem a tym artefaktem ?
http://www.vlo.gliwi...sw&co=wizerunek

Spora. I nie wydaję mi się to dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że dzieli je jakieś 1400 lat.

Po co trudzisz się udowadniając że nie jest to sarkofag? Niech oni podadza argument za tym że jest. Jestem ciekaw.

A jaki rodzaj argumentu by Cię przekonał? Pytam, bo nie chce się trudzić na darmo.
  • 0



#59

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy egipskim sarkofagiem a tym artefaktem ?
http://www.vlo.gliwi...sw&co=wizerunek

Spora. I nie wydaję mi się to dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że dzieli je jakieś 1400 lat.

Po co trudzisz się udowadniając że nie jest to sarkofag? Niech oni podadza argument za tym że jest. Jestem ciekaw.

A jaki rodzaj argumentu by Cię przekonał? Pytam, bo nie chce się trudzić na darmo.



Jakikolwiek :)
  • 0

#60

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

XGOŚĆ


Tak więc nadal czekam na odpowiedź. Dlaczego twierdzicie Panowie że to jest sarkofag na zwłoki?

Na podstawie bardzo duzego podobieństwa do innych niewatpliwych sarkofagów.I niepodobieństwa do czegokolwiek innego.
Niewatpliwe sarkofagi to te do które odkryto niespladrowane , czyli od pogrzebu do odkopania nikt tam nie nic nie kombinował. Najsłynniejszy taki sarkofag to ten Tutenchamona.
Do Xgościa: to co pokazujesz to trumna.
Sarkofag jest ta zewnętrzna kamienna skrzynia, czesto ozdobnie wykończona.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika



Jedyna watpliwość to ta dlaczego sarkofag nie został wykończony tymi płaskorzeźbami. Moze był obłożony złotą blachą z wzorami.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych